A A A

O muzeum

 

 


 

Ta strona internetowa jest wirtualną kontynuacją Muzeum Introligatorstwa w Bydgoszczy , które z bardzo przyziemnych powodów przestało istnieć w realnym świecie a mam nadzieję ,że będzie spełniać się w świecie wirtualnym urozmaicając go. Większość eksponatów została zabezpieczona i złożona w magazynie reszta dalej służy mi w mojej pracy zawodowej introligatora. Być może wkrótce znajdę nowe , lepsze od poprzedniego miejsce na cała kolekcję introligatorską co pozwoli na wyeksponowanie wszystkich zgromadzonych dotychczas maszyn i przyrządów introligatorskich.

Tymczasem zapraszam na prezentację urządzeń i narzędzi używanych w zakładach introligatorskich, jak i innych pamiątek związanych z tym rzadkim już zawodem.

Mam nadzieję ,że chwile spędzone przed komputerem poszerzą wiedzę o tym zanikającym i jakże pięknym zawodzie . Chciałbym ,żeby introligator nie kojarzył się z oprawą kanałowa ( w tzw.szynę ) pracy magisterskiej , czy „introligatorowaniem” pracy dyplomowej, co słyszę od czasu do czasu z ust nielicznie już oprawiających prace studentów!